icon Wspieramy polskich przedsiębiorców!

Polski Klaster Budowlany w Bukareszcie

W listopadzie Polski Klaster Budowlany gościł z przedstawicielami firm klastrowych w Rumunii. Wizyta w Bukareszcie odbyła się w ramach projektu SMART4NZEB - wzmocnienie zarządzania i internacjonalizacji klastrów na rzecz implementacji budynków o niemal zerowym zużyciu energii.

Gościliśmy w Biurze Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Bukareszcie, gdzie rozmawialiśmy o możliwościach rozwoju biznesu w Rumunii oraz rozwiązaniach energooszczędnych. Odwiedziliśmy również rumuński Klaster Pro-nZEB, gdzie zaprezentowano nam technologie wspierające budownictwo energooszczędne w Building Knowledge Hub. Oprócz tego wizyta studyjna w EFdeN Sustainable City. Zwiedzanie demonstracyjnych budynków mieszkalnych odpowiadających na współczesne wyzwania związane z katastrofą klimatyczną.

Relacja zdjęciowa poniżej:

SMART4NZEB ma na celu poprawę konkurencyjności i wsparcie 577 MŚP działających w sektorze budownictwa, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii działających w pięciu klastrach będących motorami innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej (Polska, Rumunia, Serbia i Słowenia). Projekt ułatwi przedsiębiorcom ponadnarodową wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie współpracy w obszarze wdrażania standardu budownictwa o niemal zerowym zużyciu energii (nZEB).

Misją SMART4NZEB jest stworzenie trwałej sieci współpracy, wspólnego uczenia się i budowania nowych kompetencji pomiędzy zaangażowanymi partnerami – menedżerami i członkami klastrów, a także innymi przedstawicielami rynku nZEB w wybranych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Celem jest ułatwienie wypracowania i wdrożenia na rynek konkurencyjnych produktów i rozwiązań technologicznych przeznaczonych dla nowych i istniejących budynków, co doprowadzi do zwiększenia liczby budynków o niemal zerowym zużyciu energii.

 

Podobne artykuły

Zdjęcie przykładowe
Polski Klaster Budowlany na targach BIG 5 w Kairze
20.07.2022

W dniach 25-27 czerwca odbyły się targi The Big 5 Construct Egypt.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Polski Klaster Budowlany na targach Fensterbau Frontale
10.08.2022

W dniach 11-14 lipca 2022 roku braliśmy udział w międzynarodowych targach okien, drzwi i fasad, technologii i komponentów.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Misja Swissbau 2022
10.08.2022

W dniach 03-06.05.2022 r. Polski Klaster Budowlany odwiedził targi w Bazylei, Szwajcaria.

Czytaj więcej