icon Wspieramy polskich przedsiębiorców!

PAGEN sponsorem strategicznym A.S. LUBE Volley Civitanova

16 września 2022 roku podczas specjalnej konferencji prasowej w Civitanova oficjalnie ogłoszono podpisanie kontraktu sponsoringowego pomiędzy polskim producentem okien, drzwi, rolet i bram garażowych, a siatkarskim gigantem A.S. LUBE Volley. Marka PAGEN promowana będzie podczas rozgrywek Superliga Serie A, Pucharu Włoch i siatkarskiej Ligi Mistrzów w 3 najbliższych sezonach. Kontrakt obowiązuje do 2025 roku z prawem pierwszeństwa w jego przedłużeniu na kolejne lata.

Logotyp firmy PAGEN widoczny będzie m.in. na koszulkach meczowych zawodników włoskiego klubu, meczowych bandach LED, a także trybunie VIP i relacjach telewizyjnych. Kontrakt dot. także współpracy medialnej, social media i osobistego zaangażowania zawodników LUBE Volley w projekty wizerunkowe polskiego producenta.

Firmę PAGEN podczas konferencji prasowej reprezentowali Dominik Chamioło – Prezes Zarządu, Paweł Zatorski – Generalny Dyrektor Handlowy, Monika Romaniszyn – Dyrektor Eksportu, Katarzyna Chamioło – Prokurent spółki, odpowiedzialna za koordynację projektów CSR oraz Jacek Wach – Dyrektor Marketingu. LUBE Volley reprezentowali m.in. Simona Sileoni – Prezydent Klubu, Giuseppe Cormio – Dyrektor Generalny, a także największe gwiazdy Klubu – Mistrzowie Świata Simone Anzani i Mattia Bottolo oraz charyzmatyczny Ivan Zaytsev.

Na rynku włoskim jesteśmy obecni już od wielu lat i aktywnie rozszerzamy naszą sieć dystrybucji. Teraz z uwagi na zbliżający się jubileusz 25-lecia istnienia firmy postanowiliśmy wzmocnić wizerunek marki PAGEN na tym bardzo ważnym dla nas rynku. O wyborze utytułowanego LUBE Volley zdecydowała pozycja Klubu we Włoszech i arenie międzynarodowej, podejście do tworzenia zespołu, profesjonalizm w budowaniu relacji biznesowych i wyjątkowa atmosfera na trybunach, którą tworzą Kibice – powiedział Dominik Chamioło, Prezes Zarządu PAGEN.

Klub LUBE Volley w swojej historii 7-krotnie sięgał po Mistrzostwo Włoch, 7-krotnie po Puchar Włoch, 4-krotnie po Superpuchar Włoch, 3-krotnie Puchar CEV, Puchar Challenge, 2-krotnie triumfował w Lidze Mistrzów, zdobywając także Klubowe Mistrzostwo Świata. Z uwagi na listę osiągnięć LUBE Volley zasługuje na miano najbardziej utytułowanego siatkarskiego klubu we Włoszech, a przez kibiców siatkówki uznawany jest za „siatkarski Real Madryt”.

LUBE Volley do swojej klubowej rodziny przyjmuje tylko rzetelnych i solidnych partnerów biznesowych. Cieszę się, że grono sponsorów powiększa się o firmę PAGEN, która osiąga sukcesy na wielu rynkach europejskich. Kontrakt z PAGEN ma dla nas znaczenie strategiczne, także z uwagi na siłę polskiej ligi. To pierwsza taka umowa z producentem z Polski, którego mocna pozycja na rynku włoskim, zaangażowanie zespołu i stabilna sytuacja finansowa są gwarancją wspólnego sukcesu – powiedziała Simona Sileoni, Prezydent Klubu LUBE Volley.

Barwy tego włoskiego Klubu reprezentowali Sebastian Świderski, Bartosz Kurek oraz Mateusz Bieniek doskonale znani fanom Polskiej Reprezentacji. W jej składzie przez lata grał także jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie – Osmany Juantorena, który był gościem specjalnym podczas otwarcia nowego włoskiego salonu PAGEN w czerwcu 2022 roku.

Sponsoring klubu o tak bogatej tradycji i renomie to zaszczyt i duża odpowiedzialność. Budując rozpoznawalność marki we Włoszech, naturalnym kierunkiem staje się sport, o którym Włosi żywiołowo dyskutują w swoich domach. Podejmując decyzję o współpracy z LUBE nie bez znaczenia był fakt, że w finałowych rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów, LUBE Volley często mierzy się z polskimi zespołami. Kontrakt obowiązujący do 2025 roku to dla nas ważny krok w pozycjonowaniu marki na włoskim rynku – powiedział Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu PAGEN.

Co dla nas bardzo istotne LUBE Volley jest Klubem zaangażowanym społecznie. Wspiera Amnesty International, Macerata Culture, Krajowe Stowarzyszenie Rodzin Osób z Niepełnosprawnością Anffas Nazionale, a także organizację Lega del Filo d'Oro - niosącej pomoc, edukację, rehabilitację w walce o powrót do zdrowia osobom z zaburzeniami psychosensorycznymi i głucho-niewidomym. Współpraca w zakresie CSR jest jednym z elementów naszego porozumienia – dodała Katarzyna Chamioło, Prokurent spółki PAGEN, odpowiedzialna za projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Konferencja odbyła się w dniu losowania grup siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zawodnicy LUBE Volley w fazie grupowej zmierzą się z zespołami Knack Roselare i Tours VB, promując tym samym markę PAGEN w Belgii i Francji. Siatkarskich emocji z pewnością nie zabraknie.

Mamy ugruntowaną pozycję na rynku włoskim, gdzie od lat osiągamy sukcesy handlowe. Wielokrotnie prezentowaliśmy naszą ofertę podczas prestiżowych targów w Mediolanie i Bolonii, a nasze produkty są obecne w wielu włoskich showroomach. Rynek włoski ma wciąż ogromny potencjał, a kooperacja z LUBE Volley z pewnością umocni naszą pozycję. Najważniejszym argumentem zachęcającym Włochów do wymiany okien i drzwi jest obecnie program Superbonus 110. Planując strategię sprzedaży już dzisiaj podejmujemy jednak działania, które pozwolą realizować nasze cele w okresie, gdy wsparcie renowacji budowlanych z superbonusu dobiegnie końca – komentuje Monika Romaniszyn, Dyrektor Eksportu w PAGEN.

Cieszę się, że nasza firma jako pierwsza spośród liderów polskiej branży stolarki otworowej sięga po współpracę z topowym włoskim klubem siatkarskim. Gratuluję zespołom po dwóch stronach siatki sprawnej i konstruktywnej współpracy. Sport drużynowy to zaangażowanie, profesjonalizm i rywalizacja w duchu fair play. Te wartości są bliskie także naszemu zespołowi. Od teraz gramy razem z korzyścią dla naszych Klientów i Kibiców – podsumowuje Paweł Zatorski, Generalny Dyrektor Handlowy.

Podobne artykuły

Zdjęcie przykładowe
Fensterbau Frontale 2022: Kluczowe trendy przyszłości według PAGEN
11.08.2022

Targi Fensterbau Frontale wracając do naszych kalendarzy po czteroletniej przerwie potwierdziły swój status wyjątkowego święta branży stolarki otworowej.

Czytaj więcej
Zdjęcie przykładowe
Nowe modele drzwi PVC w kolekcji PAGEN Modern Line
09.09.2022

Linia drzwi PVC marki PAGEN powiększyła się o 10 modeli, a ich premiera odbyła się podczas targów Fensterbau Frontale 2022 w Norymberdze.

Czytaj więcej