Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Zapraszamy na spotkanie "Vademecum rynków zagranicznych" - Niemcy.

01-03-2018

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wraz z Klastrem Obróbki Metali serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Vademecum rynków zagranicznych”. Najbliższe spotkanie poświęcone jest rynkowi niemieckiemu. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska). Vademecum odbędzie się 13 marca 2018 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok.

W ramach spotkania przedstawione zostaną następujące tematy:

·         Rynek niemiecki jako atrakcyjny rynek zbytu - charakterystyka rynku niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem sektora przemysłowego.

·         Jak skutecznie zaistnieć na rynku niemieckim – wskazówki praktyczne, zagadnienia marketingowe, myślenie projektowe, jak przygotować się do misji.

·         Aspekty prawne – ogólne warunki prowadzenia biznesu, delegowanie pracowników oraz dobre praktyki.

·         Dobre i złe praktyki – współpraca z firmami niemieckimi- doświadczenia firm podlaskich.

Spotkanie poprowadzą eksperci z: Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz podlascy przedsiębiorcy:

Paweł Kwiatkowski- Dyrektor Działu Doradztwa Rynkowego. W AHK Polska od 2009 r. Odpowiedzialny m.in. za wprowadzanie polskich firm na rynek niemiecki, w tym analizy rynku oraz weryfikacja możliwości zbytu. Organizacja licznych wyjazdów oraz misji gospodarczych na targi w Niemczech. Do głównych kompetencji należy działalność b2b w branżach przemysłowych.

Roland Fedorczyk- Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Leibniza w Hanowerze oraz Podyplomowych Studiów Polskiego Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wcześniej pracował jako adwokat w polsko-niemieckiej kancelarii adwokackiej w Berlinie oraz jako Manager w Niemieckiej Agencji Wspierania Handlu Zagranicznego (GTAI). Od 1 lipca 2016r. Dyrektor Działu Prawo i Podatki w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

Maciej Lachowski– Współwłaściciel firmy Toroidy.pl Transformatory L. Lachowski Sp.k.

Jan Zadykowicz– Prezes firmy Jazon Sp. z o.o.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Szczegółowy program Vademecum oraz rejestracja online na stronie: https://pfrr.pl/vademecum-rynkow-zagranicznych-niemcy/  do 8 marca 2018r.

 

… „ciekawe przydatne informacje” „wskazówki jak się odnaleźć i unikać błędów na nowym rynku”, „wiedza w pigułce”, „dobry zalążek do samodzielnej pracy”

 

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowych informacji udziela Anna Wrzesińska (+48 604 079 373)