Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

XIX Gliwickie Targi Budownictwa 23-25 lutego 2018 już za nami.

01-03-2018

W ubiegłym tygodniu odbyły się XIX Gliwickie Targi Budowlane, które odwiedziło ponad 5 tys. zwiedzających. Hasłem tegorocznego wydarzenia było „Czyste powietrze dla Gliwic”. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Gliwic poza zapoznaniem się z ofertą przedsiębiorców zwiedzający mogli uzyskać wszelkie informacje na temat dotacji w ramach PONE - programu ograniczenia niskiej emisji spalin. Liczne grono wystawców z branży domów energooszczędnych, instalacji, urządzeń grzewczych itp. prezentowało się w dwóch halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym.

Podstawowym działaniem w ramach PONE jest kompleksowa likwidacja istniejących nieefektywnych źródeł ciepła. Władze gmin wdrażających PONE, stosunkowo niewielkim nakładem środków zachęcają użytkowników kotłów i pieców domowych do ich wymiany na ekologiczne i energooszczędne urządzenia grzewcze. Zmniejszenie emisji trujących substancji zawartych w dymie jest możliwe również poprzez upowszechnianie wykorzystania biomasy (w kotłach na pellet), systemów solarnych z kolektorami słonecznymi i panelami fotowoltaicznymi, pomp ciepła, a także termomodernizacji budynków.

Podczas targów zostały także rozdane nagrody, między innymi w kategorii nowoczesnych produktów ekologicznych oraz najlepszego stoiska. Więcej informacji z targów można pozyskać na stronie targów:

http://promocja-targi.pl/targi/xix-gliwickie-targi-budownictwa-instalacji-i-wyposazenia-wnetrz