Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Wschodni Klaster Budowlany na misji gospodarczej w Kazachstanie. Udział w targach KazBuild Ałmaty 2017.

11-09-2017

W dniach 05 - 08.09.2017 r. Wschodni Klaster Budowlany wziął udział w międzynarodowych specjalistycznych targach budowlanych KazBuild 2017, odbywających się w Ałmatach w Kazachstanie.

Udział w targach okazał się sporym sukcesem. Wschodni Klaster Budowlany cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych kontrahentów z tego regionu.Podczas misji gospodarczej w Kazachstanie firmy klastrowe uczestniczące w projekcie internacjonalizacji odbyły szereg spotkań biznesowych z firmami z branży budowlanej. Udało się m. in. firmie Parkiet Hajnówka znaleźć kolejnego dystrybutora na rynek kazachski. Niektóre firmy należące do Wschodniego Klastra Budowlanego przy okazji udziału w targach zdecydowały się również na rezerwację swoich stanowisk na kolejne targi KazBuild 2018.

Przy okazji misji w Kazachstanie udało nam się umówić spotkanie biznesowe z firmą z Dubaju. Spotkanie odbędzie się przy okazji tegorocznej misji gospodarczej Wschodniego Klastra Budowlanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (wyjazd na misję - listopad 2017).Wschodni Klaster Budowlany nawiązał również współpracę z Uniwersytetem w Kazachstanie. Podpisany zostanie niedługo list intencyjny w tej sprawie.