Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Spotkanie Wschodniego Klastra Budowlanego z delegacją z Białorusi.

07-12-2017

5 grudnia 2017 r. miało miejsce spotkanie Wschodniego Klastra Budowlanego, na czele z Prezesem Tomaszem Kozłowskim, z przedstawicielami inkubatorów przedsiębiorczości, parku naukowo-technicznego, fundacji rozwoju przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Gospodarki z Republiki Białorusi. Spotkanie stanowi kolejny krok w realizacji programu współpracy transgranicznej, w ramach którego delegacja z Białorusi spotkała się z najważniejszymi instytucjami z regionu reprezentującymi firmy z wielu branż, w tym także z reprezentującym ponad 200 instytucji branży budowlanej Klastrem.

Prezentacja Klastra spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony delegacji z Białorusi, zaś w drugiej połowie wydarzenia odbyły się spotkania z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Klastrze, m.in. z firmą 13VIP, Lainer, Phoenix Distribution, Vemar, Vinderen. Spotkanie odbyło się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego z ramienia którego uczestniczył prof. Marek Proniewski – Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego.

Spotkanie stanowi kolejny krok w próbie nawiązania ścisłej współpracy między Klastrem, a firmami i instytucjami otoczenia biznesu funkcjonujacymi na Białorusi – jeszcze niedawno miała miejsce wizyta w WSE Grodnoinvest. Po spotkaniu padła deklaracja zaproszenia przedstawicieli WKB do swoich siedzib na Białorusi w ramach realizowanego programu współpracy transgranicznej.