Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Singapur bramą do Azji dla firm Wschodniego Klastra Budowlanego.

28-02-2018

Podczas wizyty w Polsce delegacja przedstawicieli branży budowlanej z Singapuru odwiedziła firmy Wschodniego Klastra Budowlanego. Misja z Azji gościła m.in. w firmach: IZODOM 2000 Polska, Keylite RW Polska, KAN, 13 VIP, Unicell Poland oraz Unibep.

- Już od kilku lat firma KAN intensywnie działa na rynku azjatyckim i nie jest on dla nas nowością. Mamy handlowców, którzy intensywnie penetrują rynki tego regionu. Możemy się pochwalić zarówno dobrymi specjalistami zajmującymi się poszczególnymi regionami w Azji, jak i ciekawymi realizacjami w tych miejscach. Nasze systemy pod marką KAN-therm pracują w takich państwach bliskiego i dalekiego Wschodu jak Emiraty Arabskie, Katar, Indie, Chiny, Singapur, Filipiny czy Tajlandia - mówi Małgorzata Słomińska-Wicher, dyrektor d/s marketingu firmy KAN, w której gościła delegacja Singapuru. - Wizyta delegacji z Singapuru to kolejny sygnał, że jest zainteresowanie współpracą z naszą firmą w azjatyckiej branży budowlanej, która szuka nowoczesnych rozwiązań najwyższej jakości, możliwych do zaimplementowania na rodzimym, dynamicznie rozwijającym się rynku oraz w globalnych projektach, które współtworzone są nie tylko w Azji.
- Firma KAN zaprezentowała singapurskiej delegacji swoją siedzibę w Kleosinie, w tym między innymi nasze laboratorium, z którego jesteśmy bardzo dumni oraz Centrum Logistyczno-Produkcyjne z magazynami wysokiego składowania oraz halami z liniami produkcyjnymi. Nasi goście byli pod ogromnym wrażeniem organizacji, doświadczenia i jakości wykonania Systemów KAN-therm - dodaje dyrektor Słomińska-Wicher. - Cieszymy się z przeprowadzonych rozmów, a na efekty wizyty nie powinniśmy czekać długo.
 

Jednym z etapów podrózy delegacji z Singapuru była także wizyta w firmie Unicell Poland w Wasilkowie. - Goście z Azji przybyli do nas w piątek 2 lutego br. i spędzili kilka bardzo owocnych godzin - relacjonuje Roman Sawulski, prezes spólki. - W trakcie spotkania oprowadziliśmy ich po firmie, prezentując tym samym nasz potencjał i możliwości produkcyjne. Przedstawiliśmy też bliżej każdą z naszych marek. Delegaci szczególnie zainteresowali się produktami z Systemu Kreatywnej Dekoracji marki Primacol Decorative. Ta linia skupia wszelkie produkty niezbędne przy ostatecznym wykonywaniu efektów dekoracyjnych na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Samo spotkanie oceniamy bardzo pozytywnie.
- Pomimo, że dopiero się poznaliśmy, pojawiły się już wstępne konkrety na temat przyszłej współpracy - dodaje prezes Sawulski. - Bardzo zależy nam na rozwoju naszej działalności w Azji. To niezmiernie chłonny i perspektywiczny rynek zbytu. Jesteśmy już od jakiegoś czasu obecni w Chinach, Turcji, Iranie i republikach proradzieckich (Gruzja, Kazachstan, Azerbejdżan). Gorąco liczę więc na to, że niedługo również Singapur stanie się miejscem, w którym będzie można dostać produkty marki Primacol.


 
Wśród firm goszczących delegację z Singapuru był też bielski Unibep. – Delegacja z Singapuru zwiedziła fabrykę domów modułowych Unihouse w Bielsku Podlaskim – informuje Wojciech Jarmołowicz, rzecznik prasowy Unibep S.A. – Z wielkim zainteresowaniem poznali technologię, której, jak mówili, wcześniej nie znali. Przypomnę, że głównym odbiorcą wielorodzinnych domów modułowych Unihouse są kraje skandynawskie: Norwegia i Szwecja. A Azja? W biznesie nigdy nie mów nigdy.