Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Rozmowy biznesowe z delegacją z Singapuru na stoisku Wschodniego Klastra Budowlanego.

08-02-2018

Podczas Targów BUDMA 2018 misja przedstawicieli branży budowlanej z Singapuru odbyła szereg spotkań biznesowych na stoisku Wschodniego Klastra Budowlanego. Pierwsze rozmowy ze stroną singapurską mają za sobą członkowie Klastra. Udało się podpisać już wstępne kontrakty na dostawy produktów i usług.

Delegacji z Singapuru przewodniczył Peter Chua, prezes SIBL (Singapurskiego Instytutu Budownictwa) wraz z dyrektorem SIBL Henrym Tee. Goście reprezentowali również firmy Hexacon Construction Pte. Ltd., Clean Air Pte. Ltd., Ministerstwo Handlu i Przemysłu Singapuru (Oddział Europa Centralna i Wschodnia w Agencji Handlu Międzynarodowego) oraz Radę Rozwoju Budownictwa Mieszkaniowego tego kraju.

SIBL jest strategiczną instytucją dla rozwoju budownictwa w Singapurze. Co więcej, ze względu na specyfikę terytorium, ma najwyższe standardy w kwestii wymogów budownictwa i to, co zaaprobuje Singapur, jest w zgodzie z wymogami Chin, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Malezji, Korei Południowej. SIBL ma status instytutu specjalistów i jest instytucją doradczą w kwestii certyfikacji produktów możliwych do wprowadzenia na rynek singapurski, uznawaną przez rząd tegoż państwa. Ustala też standardy nauczania oraz katalizuje współpracę z zaaprobowanymi firmami.