Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Rozbudowa szpitala w Łapach nabiera kształtów.

14-12-2017

Rozbudowa i modernizacja szpitala w Łapach, którą realizuje konsorcjum firm klastrowych „Anchor” sp. z o.o. z Choroszczy oraz Przedsiębiorstwo Budowlane „Eko-System” Kostro, Radlmacher Sp.j. z Białegostoku nabiera tempa. Niedawno miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy dwupiętrowy budynek, który stanie się częścią szpitala w Łapach.
Do września 2018 r. powstanie nowy blok operacyjny z oddziałem chirurgii, dwie sale i oddział na 30 łóżek, oddział intensywnej terapii oraz pracownia endoskopii. Koszt inwestycji to 15 mln zł.

- To długo oczekiwana inwestycja i duże wyzwanie dla powiatu, gdyż nie tylko trzeba ją wybudować, ale jeszcze wyposażyć i utrzymać. Ale im więcej takich placówek, świadczących usługi na wysokim poziomie dla naszych mieszkańców, tym lepiej. Mam nadzieję, że polityka zdrowotna rządu pozwoli na spokojne finansowanie naszych szpitali – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński gratulując władzom powiatowym decyzji rozpoczęcia budowy.

W oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy na rozbudowę i modernizację SPZOZ w Łapach w październiku 2016 r. Rada Powiatu Białostockiego zdecydowała o realizacji inwestycji. polegającej na budowie nowego Bloku Operacyjnego oraz nowych Oddziałów Szpitalnych tj.: Oddziału Chirurgicznego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni oraz Pracowni Endoskopii.

Na wykonanie tego celu w budżecie Powiatu oraz w Wieloletniej Prognozie Inwestycyjnej na lata 2017 i 2018  zabezpieczono kwotę w wysokości 15 000 000 zł.

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę oraz przekazaniu wykonawcy placu budowy w sierpniu 2017 r. rozpoczęto budowę, którą realizuje konsorcjum firm „Anchor” sp. z o.o. z Choroszczy oraz Przedsiębiorstwo Budowlane „Eko-System” Kostro, Radlmacher Sp.j. z Białegostoku. Pieczę Inwestora Zastępczego nad realizacją inwestycji objęła firma „Izoterm” s.c. z Suwałk.

Zgodnie z harmonogramem robót budowlanych zakończenie inwestycji planowane jest na dzień 28 września 2018 r. suma inwestycji zamknie się w kwocie brutto 15 475 759 zł.

Więcej informacji: http://www.lapy.pl/index.php?wiad=3456

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/zdrowie/zdrowie_pomoc_spoleczna/rozbudowa-i-modernizacja-szpitala-w-lapach-uroczystosc-wmurowania-kamienia-wegielnego.html

http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/szpital-w-lapach-rozbudowuje-sie-wmurowano-kamien-wegielny-zdjecia,12616249/