Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

KAN inwestuje i zatrudnia w podstrefie Białystok. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

30-08-2017
Rozbudowa hali produkcyjnej i magazynu, kolejne inwestycje w park maszynowy i zwiększenie zatrudnienia – białostocka spółka KAN rozszerza inwestycję w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kolejny etap w rozwoju spółki, która stale zwiększa produkcję i pozyskuje nowe rynki zbytu.

- Rozwój i rozbudowa systemu KAN-therm, rosnąca liczba klientów oraz zamówień z całego świata stawia nas przed koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych i rozbudowy centrum logistyczno-produkcyjnego w białostockiej podstrefie – mówi Jan Kaczan, wiceprezes Grupy KAN. - To właśnie na produkcji odnotowujemy największy postęp, co skutkuje rozwojem wydziałów produkcyjnych, kolejnymi inwestycjami w park maszynowy, dział konstrukcyjny, a także w laboratorium, które prowadzi badania i ciągłe prace nad udoskonaleniem systemu.
 
W podstrefie Białystok SSSE KAN jest właścicielem działki o powierzchni 33 tys. mkw. W lutym 2016 spółka oddała tam do użytku magazyn wysokiego składowania o powierzchni 7200 mkw, a w październiku 2016 – halę produkcyjną wielkości 4500 mkw. W tym roku ruszyły prace nad rozbudową hali produkcyjnej o kolejne 2200 mkw. oraz budynku magazynu - o 3500 m.kw. Jeszcze pod koniec tego roku rozpocznie się też rozbudowa budynku administracyjno-biurowego przy ul. Karpińskiego. Spółka inwestuje również w park maszynowy – w tym roku w nowym obiekcie ruszyły nowoczesne linie produkcyjne do produkcji różnego rodzaju rur z tworzyw sztucznych, zakupiono również kolejne wtryskarki do produkcji elementów systemów instalacyjnych. Na pierwsze półrocze 2018 roku planowany jest zakup kolejnej linii technologicznej - do produkcji rury wielowarstwowej z wkładką aluminiową oraz czterech wtryskarek, do produkcji kształtek tworzywowych.

Czytaj więcej: http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/a/suwalska-specjalna-strefa-ekonomiczna-kan-inwestuje-i-zatrudnia-w-podstrefie-bialystok,12427208/