Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Drzwi CAL. Energetyczna klasa A.

10-07-2017

Katalog nowych możliwości CAL
Trzy nowe kolekcje, prawie 80 modeli drzwi wewnętrznych (w tym ponad 20 nowych) i aż 16 rodzajów ościeżnic w trzech różnych typach wykończenia. Do tego nowe dedykowane włoskie klamki,  systemy przesuwne, wzbogacona paleta kolorów oraz stylowe szklenie. Tak wygląda najnowsza oferta CAL, którą firma wprowadziła w czerwcu  na rynek w nowym katalogu drzwi wewnętrznych.
Jak mówi Zbigniew Cywiński, właściciel i Prezes CAL, drzwi wewnętrzne to „doświadczenie, które będzie Ci towarzyszyć każdego dnia – każdego poranka gdy będziesz wychodzić z sypialni i wchodzić do łazienki, każdego popołudnia gdy będziesz wchodzić do kuchni, każdej chwili gdy będziesz sprawdzać czy Twoje dzieci śpią spokojnie. (…) Spraw sobie przyjemność obcowania z jakością w każdym CALu”.

Infinity – nieskończone piękno
Najnowsza kolekcji drzwi wewnętrznych CAL to Infinity – mariaż ponadczasowego wzornictwa i nowoczesności. Charakteryzuje ją eleganckie aksamitne wykończenie. Gładka biel – wyjątkowo przyjemna w dotyku. Konstrukcja oparta na drzwiach płytowych, wypełniona drewnem. W wersji z przeszkleniem zastosowano szybę bezpieczną w kolorze mlecznym. Modele Lumen i Kandela zrobią piorunujące wrażenie w salonie, biurze czy sypialni, a panel boczny doda im uroku.
Geometria – klucz do budowy wszechświata
Kolekcja Geometria to dwanaście inspirujących wzorów, aplikacje ze szkła lacobel i nieszablonowy design. Poszczególne modele bazują na geometrycznych wzorach: poziomych i pionowych, które idealnie pasują do nowoczesnych, przestronnych wnętrz. Gładkie, satynowe wykończenie bez widocznej struktury drewna (w każdym kolorze RAL) lub lazurowa okleina np. dąb sękaty. Aplikacja szklana jest zlicowana z płaszczyzną skrzydła – to ukłon w stronę najlepszych standardów produkcji i trendów, które opanowały rynek. Szkło lacobel w standardzie występuje w najmodniejszych kolorach – w czerni, bieli i antracycie. Można zdecydować się na dowolną barwę RAL, która będzie idealnie dopasowana do akcentów w salonie czy przedpokoju. Geometria to wyjątkowa na rynku odpowiedź na nadal modny trend bazujący na kontrastowych zestawieniach.

Szlachecka tradycja piękna
Ostatnia z nowych kolekcji drzwi CAL to Kolekcja Szlachecka. Charakteryzuje się zastosowaniem wyjątkowych drewnianych aplikacji, które nadają im niepowtarzalnego uroku. Powstały zgodnie z piękną tradycja konstrukcji drzwi ponadczasowych, klasycznie powabnych, gładkich i miłych w dotyku – o satynowym wykończeniu, a jednocześnie takich aby pasowały do wnętrz nowoczesnych. Są wypełnione drewnem. Każdy modny szlachcic chciałby je mieć we własnym domu.

Kolor
Trzy ww. kolekcje w gładkiej, satynowej bieli i nowe wzory w dotychczasowych kolekcjach to dopiero preludium! Pojawia się zupełnie nowa, bogata kolorystyka – skandynawskie szarości i biele oraz ciepłe południowe brązy, dodatkowo nanoszone nowatorską technologią jeszcze mocniej podkreślającą urok naturalnego drewna.  
Drewno zabezpieczone jest wodorozcieńczalnymi farbami i olejowoskami. Takie drzwi są jeszcze bardziej przyjazne naturze. Olejowoski, które stosuje CAL są dopuszczone do kontaktu z żywnością, można nimi również malować zabawki – to 100 proc. gwarancja bezpieczeństwa i poszanowanie środowiska.

Klamki Linea CALi
Każda kolekcja została wzbogacona w dedykowaną i dopasowaną stylistycznie włoską klamkę – promocyjnie do końca wakacji dostępną w cenie drzwi.

Rozwiązania
W ofercie CAL pojawiły się też wyjątkowe na rynku drzwi w ościeżnicy zlicowanej z murem. Do wyboru są realizacje z widoczną na płaszczyźnie skrzydła strukturą betonu, drzwi drewniane imitujące stal oraz drzwi szczotkowane – metaliczne. Ta oferta uzupełnia, standardowe już w pracy CAL, drzwi rewersyjne, przesuwne (w tym system z niewidocznymi prowadnicami) i przesuwno-obrotowe.
Najważniejsze jednak jest to, że CAL traktuje katalog jako inspirację dla klienta – punkt wyjścia do tworzenia własnych, dopasowanych rozwiązań technicznych i kolorystycznych.
Wszystkie modele drzwi mają minimum 3 lata gwarancji przy montażu przez Autoryzowaną Grupę Montażową, a wybrane modele nawet 5 lat.
CAL to profesjonalna firma rodzinna, z systemem zarządzania bazującym na lean management i czerpiącym z Theory of Constraints, która z oddaniem i pasją od ponad 30 lat wykonuje drzwi drewniane. Założył ją i nadal rozwija Zbigniew Cywiński, Prezes CAL. Więcej informacji o nowościach produktowych CAL pod adresem www.drzwi-cal.pl lub na profilu www.facebook.com/DrzwiCal.