Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Budimex zbuduje odcinek Via Carpatia za 333,5 mln zł w ciągu 34 miesięcy.

29-03-2018

GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze do węzła Kamień. Złożyła ją firma Budimex, która zaoferowała ponad 333,5 mln zł. Odcinek ten będzie częścią szlaku Via Carpatia.

Jak poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, firma zadeklarowała wybudowanie tego ponad 10,5 km odcinka w ciągu 34 miesięcy. Rzeczniczka zaznaczyła, że jeśli nie będzie odwołań od wyników przetargów i będzie pozytywny wynik kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, wówczas podpisana zostanie umowa.

- Odcinek S19 od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła) będzie realizowany w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wykonawcy będzie m.in. zaprojektowanie odcinka, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - zaznaczyła Rarus.

Dodała, że okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane.


Czytaj więcej: http://budownictwo.wnp.pl/budimex-zbuduje-odcinek-via-carpatia-za-333-5-mln-zl,320580_1_0_0.html