Nasze publikacje

Newsletter

Sonda

Działania klastra

Anchor pbw rozbudowuje szpital w Słupcy.

20-12-2017

7 grudnia odbyła się ceremonia wmurowania aktu erekcyjnego pod rozbudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej; szpitala im. dr Romana Grzeszczaka w Słupcy. Zanim jednak do tego doszło, 16 sierpnia podpisano umowę pomiędzy inwestorem – powiatem słupeckim, a wykonawcą: konsorcjum trzech firm: Infracon Poznań i Anchor PBW oraz Komputronik Biznes Poznań, który jest liderem wykonawczym. Inżynierem kontraktu jest firma Karox z Poznania.

Pierwsze prace ziemne rozpoczęły się 11 września.  Póki co jesienno-zimowa aura sprzyja pracom, które jak widać posuwają się bardzo szybko.
W tę ważną dla powiatu inwestycję finansowo zaangażowały się samorządy: Słupca, Strzałkowo, Zagórów, Lądek, Ostrowite, Powidz i powiat słupecki. Koszt inwestycji to 23 mln zł, a czas jej realizacji to 17 miesięcy.

Rozbudowa szpitala to: trzy nowe sale operacyjne, sala do cięć cesarskich wraz salami do porodów rodzinnych, na nowo zlokalizowany będzie oddział noworodków z salami dla dziecka i matki, a także z salą intensywnej opieki zdrowotnej noworodka oraz na parterze budynku SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy).Więcej informacji: http://twojaslupca.pl/kamien-wegielny-juz-jutro/

https://lajt.lm.pl/aktualnosci/informacja/112879/slupca_kamien_wegielny_pod_rozbudowe_szpitala_sa_fundamenty/slajd/2

http://www.slupca.pl/informacje/filmy/rozbudowa-szpitala-wmurowali-kamien-wegielny-film/